Mos u çmendni për bukurinë sepse…

“Inteligjenca jeton më gjatë se bukuria”

Thënie nga Oscar Wilde

Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde (16 tetor 1854 – 30 Nëntor 1900) ishte shkrimtar dhe poet irlandez. Pas të shkruarit të tij në forma të ndryshme gjatë tërë vitit 1880, ai u bë njëri nga shkrimtarët më të popullarizuar të Londrës në vitin 1890.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP