KM Liria mbret i transferime në mundje

Përkundër asaj se në futboll janë transferimet më të mëdha, kësisoj edhe sporti i mundjes nuk ka ndenjur duar kryq dhe ka punuar që në vendin tonë të ketë transferime të bujshme. Befasia e ditës së fundit, është transferimi më i madh në këtë afat kalimtar, ku mundësi Magomedgaxhi Nurov është bashkuar me KM Liria.

Pas Halil Zubairovit edhe Magomedgaxhi Nurov do të jetë pjesë e klubit më të suksesshëm në vendin tonë, me ç’rast KM Liria me gjithë përforcimet e reja dhe kuadrin e vjetër, tani më mund të synoj suksese ekipore edhe në arenën ndërkombëtare dhe jo vetëm në mundjen e vendit tonë.

Prezantimi i Nurovit do të bëhet ditëve në vijim, kur Nurov do të arrij në Shkup nga Rusia, i cili pritet të jetë pjesë e KM Liria në kampionatin zgjedhor për senior, që do të zhvillohet të shtunën e ardhshme në Shtip. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP