Nuk ndalet Shkupi, sjell turkun Emre Can si përforcim të radhës (FOTO)

Skuadrës së Shkupit sot i është bashkuar edhe një futbollist, bëhet fjalë për mesfushorin 21 vjeçar Emre Can Atila, i cili në formë huazimi te Shkupi vjen nga skuadra e Superligës turke, Konyaspor.

Futbollisti turk karrierën e tij e kishte filluar me skuadrën e Gencerbirligi, për të arritur kontratë profesionale me skuadrën e Konyaspor, me të cilët luajti në tetë ndeshje. Më pas ai huazohet te ekipi i Ligës së dytë, Anadolu Selçukspor duke regjistruar 14 paraqitje dhe ka shënuar një gol.

Emre Can me fanellën e FC Shkupit

Emre Can me fanellën e FC Shkupit

Emre Can Atila te Shkupi vjen në formë huazimi për gjashtë muajt e ardhshëm, me mundësi për të vazhduar bashkëpunimin edhe për sezonin e kaluar. Atila është futbollisti i dytë nga Turqia që vesh fanellën e FC Shkupit, para tij për Shkupin luajti edhe Enes Akgun. Emre Can është përforcimi i shtatë te Shkupi këtë afata kalimtar, para tij me skuadrën e u bashkuan, Bllagoja Ljamçevski, Rron Broja, Stefan Vujçiç, Bllaze Ilijoski, Basilio Ndong dhe Mariano Ondo. /Portalb.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP