Del nga Burgu i Idrizovës komandant Çakalla

Avdil Jakupi i njohur me nofkën komandant Çakalla në luftën e vitit 2001, pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dje ka dalë nga Burgu i Idrizovës, njofton Portalb.mk.

Komandant Çakalla në burg ka qëndruar rreth 14 vjet, e gjatë qëndrimit të tij shpesh herë ka pasur probleme me veshkat.

Supozohet se pas daljes nga burgu, Çakalla do t’i nënshtrohet edhe një intervenimi kirurgjik.

“Pas 14 vjet dola nga burgu, i falënderoj të gjithë ata që ishin me mua gjatë këtyre ditëve”, tha Çakalla në rrjetin social Fejsbuk

 

Më poshtë mund të dëgjoni edhe një fjalim që Çakalla pati para disa muajve, pas ndërrimit të pushetit ekzekutiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP