Skënderbeu fiton ndaj Flamurtarit

Në derbin e Superligës së Shqipërisë, që vuri përballë dy ekipet e kreut të tabelës, Skënderbeun dhe Flamurtarin, për këtë të fundit në fushë u paraqitën pesë futbollistë nga Maqedonia, të cilët po vazhdojnë të jenë pjesë kyqe e skuadrës së trajnerit Shpëtim Duro.

Në këtë duel nga minuta e parë ndeshjen e filluan, mbrojtësit Fisnik Zuka, Artim Pollozhani dhe Goran Siljanovski, mesfushori Muhamet Huseini dhe sulmusi Muharem Muharem i cili pikërisht sonte debutoi në duelin daj Skënderbeut. Derbi përfundoi me fitoren e Skënderbeut me rezultat minimal 1:0. /Portalb.mk/

One thought on “Skënderbeu fiton ndaj Flamurtarit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP