10 trajnerët më të paguar në botë (Foto)

Lufta e trajnerëve nuk është vetëm në përgatitjen e skuadrave për ndeshjet e një sezoni të gjatë, por edhe në aspektin ekonomik.

Ashtu si në pagesat e lojtarëve, edhe në ato të trajnerëve dominon Premier League, transmeton TCH.

Shumica e dhjetëshes së mëposhtme punojnë aktualisht në kampionatin anglez.

Rafael Benitez - 5,4 milionë euro

Rafael Benitez – 5,4 milionë euro

Mauricio Pochettino - 6,6 milionë euro

Mauricio Pochettino – 6,6 milionë euro

Massimiliano Allegri - 7 milionë euro

Massimiliano Allegri – 7 milionë euro

Antonio Conte - 7,8 milionë euro

Antonio Conte – 7,8 milionë euro

Jurgen Klopp - 8,3 milionë euro

Jurgen Klopp – 8,3 milionë euro

Zinedine Zidane - 9,5 milionë euro

Zinedine Zidane – 9,5 milionë euro

Arsene Wenger - 10 milionë euro

Arsene Wenger – 10 milionë euro

Diego Simeone - 15 milionë euro

Diego Simeone – 15 milionë euro

Jose Mourinho - 16 milionë euro

Jose Mourinho – 16 milionë euro

Pep Guardiola - 19 milionë euro

Pep Guardiola – 19 milionë euro

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP