Vuani nga sheqeri në gjak, ja çfarë ushqimesh duhet të hani

Dihet tashmë se vezët janë ushqyese dhe po ashtu janë një burim i shkëlqyer i proteinave. Simptomat e sheqerit të lartë në gjak ndikojnë në vizion të dobët, verbëri, dëme nervore, sëmundje të veshkave dhe zemrës, transmeton Lajmi.net.

Ato te meshkujt mund të ndikojë në krijimin e impotencës. Duhet pasur parasysh se duhet të eliminoni ushqimet që rrisin nivelin e sheqerit në gjak.

Një mënyrë efikase për rregullimin e nivelit të sheqerit të gjakut është kombinimi i vezëve të ziera dhe uthullës.

Pastroni një vezë nga lëkura dhe hapni disa vrima në të. E vendosni në një gotë dhe hidhni në të uthull. Lini të qëndrojë gjatë gjithë natës. Në mëngjes, hani vetëm vezën dhe evitoni uthullën e mbetur. Gjatë mëngjesit pini një gotë me ujë të ngrohtë, në të cilën shtoni më parë një lugë gjelle uthull.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP