Komuna e Çairit largoi shitësit jolegal nga trotuaret e rrugëve (FOTO)

Komuna e Çairit në një komunikatë për media njofton se Inspektorati komunal i Komunës së Çairit në bashkëpunim me Inspektoratin e Qytetit të Shkupit dhe Ministrinë e Punëve të Brendshme realizuan aksionin e rradhës për largimin e shitësve jolegal nga trotuaret e rrugëve “Kemal Sejfulla”, “Llazo Trpovski” dhe në tregun e Çairit, transmeton Portalb.mk.

Qarkullimi i lirë i qytetarëve në hapësirat publike dhe ndërtimi i konkurencës së denjë legale janë prioritete të pakontestueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP