Harroni kremrat, këto janë ushqimet që pastrojnë lëkurën

Janë të shumtë kremrat të cilët mund të përdorim për të patur një lëkurë sa më të pastër dhe më shkëlqim, por nuk duhet të harrojmë, se sado të mirë këto kremra të jenë, ato sërish mbeten diçka jo natyrale. Tashmë studiuesit kanë zbuluar se cilët janë ushqimet të cilat do të mbajnë lëkurën tuaj sa më të pastër dhe të freskët pa qenë nevoja për të përdorur kremra, shkruan Bordo.al. 

Sipas këtyre studiuesve, frutat e thata janë magjike për t’u dhuruar  një lëkurë perfekte. Për shkak të efektit anti- inflamator që ato kanë, është e rëndësishme që të konsumohen në përditshmërinë tuaj. Studiuesit sugjerojnë që t’i konsumoni çdo mëngjes me kos, për të marrë përfitime sa më të mëdha.

Edhe Çokollata nuk mbetet mbrapa në vetitë e saj mbi lëkurën dhe jo vetëm. Përbërësit që çokollata janë shumë të mirë edhe për qarkullimin e gjakut. Sigurohuni të mos harroni ta konsumoni atë.

Ndërkohë pjesë e sugjerimeve të studiuesve janë edhe Qitrot, të cilat rriten në vendin tonë dhe janë shumë të pasura me vitaminën C e cila është shumë e rëndësishme në prodhimin e kolagjenit i cili shërben për të qetësuar lëkurën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP