Talenti shqiptar befason Skënderbeun, firmos me klubin kroat

Emri Sahiti ka qenë një emër i lakuar për t’ju afruar Skënderbeut në këtë merkato, por talenti shqiptar ka zgjedhur të firmosë me ekipin e njohur kroat të Hajduk Splitit.

Lajmin e ka konfirmuar vetë lojtari, me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Instagram”.

“Te dashur miq nga sot jam pjese e klubit te madhe te Ballkanit Hajduk Split, si fillim falënderoj zotin, familjen time, menaxheret mi @shkumbinqormemeti po ashtu falenderoj dhe klubin FK Rabotnicki”, shkruan lojtari i Shpresave.

19-vjecari ka qenë pjesë e Rabotnickit në kampionatin maqedonas deri tani. Ai luan si mesfushor ofensiv.

Në 35 ndeshje me këtë ekip ai ka shënuar 1 gol dhe ka dhuruar 4 asiste.

Te Skënderbeu ai mund ti ishte bashkuar vëllait të tij të madh, Suad Sahitit, që luan që prej verës me korçarët.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP