Aksident trafiku në Strumicë, lëndohen tre persona

Në aksidentin rrugor që ka ndodhur mbrëmë 40 minuta pas mesnate në Strumicë janë lënduar tre persona.

Në udhëkryqin në rrugët “Marshal Tito” dhe “Ristoman Popçevski” drejtpërdrejtë janë përplasur dy automobila të markës “Pezho”. Automobilin “Pezho 308” e ka drejtuar L.K (50), ndërsa të dytin “Pezho 407” me targa zvicerane e ka drejtuar një minoren i vitit 2001 pa patentë shoferi. Me të ka qenë edhe një bashkëudhëtare shtatëvjeçare.

Nga përplasja e dy automjeteve “Pezho 308” ka përplasur edhe një automobil të parkuar “Opel astra”.

Si pasojë e aksidentit të dy shoferët dhe bashkëudhëtarja janë lënduar dhe janë transmetuar për trajtim me spitalin në Strumicë.

Në vendin e aksidentit është bërë ekspertizë nga ana e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP