Reali hyn në garë për portierin e Romës

Portieri i Romës, Alisson Becker është vënë nën radarin e kampionit të Evropës.

Real Madridi ka kohë që kërkon një portier për të zëvendësuar Keylor Navasin.

Prioritet i “Los Blancos” është David de Gea, por duke parë rezistencën e Manchester United që nuk lejon shitjen e spanjollit, drejtuesit e Realit kanë kthyer sytë tek numri një i Romës, Alisson, përcjell Koha.net. 

Braziliani po shkëlqen me ekipin romak që me pritjet e tij në shumë raste ka shpëtuar skuadrën e Eusebio di Francescos, transmeton kp.

Në verë pritet që Reali të bëjë një ofertë për 25-vjeçarin, i cili është edhe zgjedhja e parë e trajnerit Tite në kombëtaren e Brazilit.

Në garë për të raportohet se është edhe Liverpooli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP