Shkupi dhe Renova shijojnë disfatat e para miqësore

Skuadra e Shkupit mbrëmë ka luajtur ndeshjen e tretë miqësore në Antali të Turqisë, ndërsa për kundërhtarë e kishte skuadrën boshnjake Çelik nga Zenica.

Rezultati përfundimtar i këtij dueli ishte 2:0. Dueli i radhës për Shkupin është të premten kur do të ketë përballë skuadrën ukrainase Chornomorets Odessa, ndërsa ndeshja luhet me fillim në orën 9:00, 11:00 sipas kohës lokale në Turqi.

Me rezultatin 3:2 Renova ka pësuar humbje nga serbët e Maçvës, në ndeshjen e katër kontrolluese në kuadrin e përgatitjeve në Ohër. Në tre kontrollueset e para, Renova shënoi dy fitore dhe një barazim. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP