Në Mianmar zbulohen pesë varreza masive

Në Mianmar janë zbuluar pesë varreza masive deri më tani të panjohura.

Ekzistimi i varrezave është konfirmuar në bisedime me dhjetëra refugjatë në kampet në Bangladesh.

Njëri nga refugjatët, i cili ka gjetur miq të tij në dy varreza, deklaroi se në to ka mbetje të njerëzve nga fshati i tij Gu Dar Pijn, të cilët kanë vdekur gjatë sulmit të armatës.

Qeveria e Mianmarit përgënjeshtron se janë kryer sulme të ngjashme dhe pranoi se ekziston vetëm një varrezë masive me trupa të pajetë të dhjetë personave për të cilët pohon se janë terroristë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP