Aksident trafiku në Turqi, raportohet për disa të vdekur (VIDEO)

Të paktën tetë persona e kanë humbur jetën dhe dy të tjerë u plagosën në një aksident trafiku ku një kamion u përplas me një minibus në lindje të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Aksidenti i trafikut ka ndodhur mëngjesin e sotëm pranë qytetit Van, shkaqet e të cilit do të dihen pas përfundimit të hetimeve.

Sipas informacioneve të para në përplasjen direkte të minibusit dhe kamionit jetën e kanë humbur të paktën tetë persona dhe dy të tjerë u plagosën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP