Këto tre fraza djemtë i kuptojnë ndryshe nga vajzat

Vajzat dhe djemtë i shohin gjërat ndryshe. Bright Side na sjell 3 fraza, kuptimet e të cilave nuk janë të njëjta, në varësi të gjinisë. Nuk është një shkak për të debatuar me partnerin, kijeni parasysh.

Kuptojeni se nuk ka të bëjë me “të drejtë” apo të “gabuar”: thjesht jemi të ndryshëm.

“Le të flasim”

Kjo frazë i tremb djemtë. Për ta, një dialog do të thotë një çështje që duhet zgjidhur. Pra, nëse dëgjojnë këtë frazë, atëherë diçka ka shkuar keq. Ndërsa komunikimi për një vajzë, është një mjet për t’u lidhur më shumë me partnerin. Një vajzë ka shumë dëshirë kur partneri i kërkon që të ulen të bisedojnë.

“Le të flasim më vonë”

Këtu gjithçka është biologjike. Djemtë e kanë të vështirë që të bëjnë disa gjëra njëkohësisht, ndërsa vajzat munden. “Flasim më vonë” është një fjalë që ata e përdorin shumë shpesh, pasi mund të jenë duke bërë diçka tjetër, edhe pse për ne mund të jetë e parëndësishme. Vajzat janë shumë të afta për të bërë disa gjëra njëkohësisht, dhe nuk e kanë problem që të flasin me djemtë, ndërkohë që po merren me diçka tjetër.

“Është punë për meshkujt”

Sa e frikshme është kjo frazë për një vajzë. Fantazia e saj, arrin nivelet ekstreme, pasi dëgjon partnerin t’i thotë këtë. Por vajza, kini parasysh, kur një djalë e thotë këtë, ai ndoshta nuk po gjen fjalët e duhura për ta përshkruar atë, pasi ndihet në siklet para partneres.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP