PSG-ja lejon transferimin e Neymarit te Reali, por me një kusht

Ylli brazilian, Neymari është synimi kryesor i Real Madridit për afatin kalimtar të verës.

Goal raporton se klubi aktual i tij, PSG-ja është i gatshëm të shesë brazilianin te gjiganti spanjoll por vetëm me një kusht.

Sipas këtyre raporteve thuhet se PSG-ja do ta lejojë largimin e tij në verë, vetëm nëse klubi do të shënojë sukses këtë sezon në Ligën e Kampionëve, transmeton Koha.net.

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi i ka premtuar brazilianit se do të lejojë rikthimin e tij në Spanjë nëse këtë sezon ia sjell klubit të tij Ligën e Kampionëve.

25 vjeçari në verën e vitit 2017 u transferua për shifrën rekorde, 222 milionë euro, nga Barcelona te PSG-ja, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë në botë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP