Art në dru (FOTO)

Artisti japonez bën skena të mrekullueshme dhe të hollësishme të kafshëve nga druri. Artisti Moriyuki Kono jeton në Kanada dhe është i specializuar në gdhendjen e drurit. Ai bën vepra të mrekullueshme të kafshëve që jetojnë në pyje, transmeton rtv21.tv.

Skulpturat e tij janë bërë prej drurit të kuq kedri dhe rezultatet janë të pabesueshme, ai dokumenton tërë procesin e krijimit në foto dhe video.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP