Ja sa është fuqia ushtarake e Armatës së Maqedonisë

Portali grek newsbeast.gr ka publikuar disa të dhëna në lidhje me fuqinë ushtarake të Maqedonisë, në të cilën tregohen se me çfarë kapaciteti disponon Armata e Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

Sipas raportit të Maqedonia është vend me 2.100.025 banorë, prej të cilëve 1.046.540 janë banorë aktiv.

Maqedonia ka 8.055 ushtarë aktiv, 16.000 rezervistë, 16 avionë ushtarakë, 4 helikopterë sulmues. ARM disponon me31 tanke dhe 330 automjete luftarake

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP