Baltë nëpër rrugët e Dizhonit, Komuna “fajëson” kushtet klimatike

Gjendja momentale e rrugëve 7 dhe 11 në lagjen Dizhon të Shkupit është e rëndë.  Banorët ankohen se pas punimeve të kryera për ujësjellësin, rrugët e dëmtuara nuk janë sanuar. Ata madje akuzojnë komunën e cila para zgjedhjeve kryente punime ndërsa tani i ka lënë pa asfalt.

Nga komuna e Çairit thonë se tanimë mjetet për asfaltim janë ndarë, por i njëjti nuk mund të bëhet për shkak të temperaturave të ulëta.

Për më shumë ndiqeni kronikën e përgatitur nga TV21:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP