Maqedonia barazon me gjermanët, përfundon e para në grup

Në ndeshjen e tretë të Kampionatit Evropian në hendboll që po zhvillohet në Kroaci, Maqedonia ka barazuar ndaj Gjermanisë (25-25) dhe ka përfunduar fazën e parë të grupit në pozitën e parë, duke kaluar në fazën kryesore për në Varazhdin. Kjo pikë dhe dy fitoret e para i dhanë Maqedonisë pozitën e parë në Grupin C, që fazën e radhës do ta fillojë me tri pikë.

Hendbollisti më i mirë i ndeshjes është shpallur Ristovski, ndërsa golashënues më të mirë të Maqedonisë ishin Taleski me gjashtë gola, ndërsa Llazarov dhe Manaskov shënuan nga pesë. Te gjermanët më i miri me tetë gola ishte Vajnholld. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP