Pas publikimit të IDGAF, Dua Lipa me sukses tjetër (FOTO)

Dua Lipa me 5 nominime në Brit Awards.

Dua Lipa po vazhdon të korrë suksese të mëdha në botën e muzikës, përkundër që në fillim të karrierës së saj.

Pas shumë çmimeve të fituara, ajo është në garë edhe për pesë çmime të Brit Awards, transmeton Koha.net.

Ajo sot është nominuar në pesë kategori: Për albumin e vitit në Britani, artistja depërtuese në Britani, këngëtarja më e mirë britanike, singli më i mirë britanik, dhe video më e mirë në Britani.

Dje ajo lansoi videoklipin “IDGAF”, dhe ka marrë mbi 7 milionë klikime në YouTube.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP