Basha, përgjigje Ramës: Përgjigjen do e marrësh në shesh më 27 janar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj Ramës nga Vlorë duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën e 27 janarit.

Duke treguar për takimin me qytetarët vlonjate, Basha shkruan në rrjetin social se jo vetëm Vlora por e gjithë Shqipëria do ti japin një mesazh të fortë Edi Ramës.

“Vlora ka një mesazh të qartë për Edi Ramën: Më 27 janar atë që ke dëgjuar nga opozita, do ta dëgjosh nga populli i bashkuar në sheshin e protestës, në mes të Tiranës. Koha jote ka mbaruar! Shqiptarët nuk do të pranojnë rënien e drejtësisë në dorë të krimit. Banditët e kane vendin në burg, jo në qeveri!”, shkruan Basha në rrjetin social fejsbuk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP