Këta janë deputetët që injoruan tubimin e Albin Kurtit

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

Por të pranishëm për ta dëgjuar atë nuk ishin të gjithë deputetët e Vetëvendosjes.

Nga 32 deputetë sa janë në Parlament, vetëm 16 prej tyre kanë qenë të pranishëm në prezantimin e platformës së Kurtit.

Aty ishin vetëm Glauk Konjufca, Fatmire Kollqaku, Albulena Haxhiu, Xhelal Sveqla, Fitore Pacolli, Arbërie Nagafci, Sali Zyba, Ali Lajçi, Adem Mikullovci, Liburn Aliu, Besa Baftiu, Valon Ramadani, Arber Rexha, Saranda Bogujevci, Sami Kurteshi dhe Smajl Kurteshi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP