Dalin detajet e kontratës së Messit në Barcelonë, ja sa paguhet në muaj!

Mësohet se kontrata e re e Lionel Messit pas rinovimit te Barcelona, do të jetë 100 milionë euro.

Paga e tij me klubin katalunas do të jetë e njëjtë deri në verën e viti 2021.

Lajmin e ka zbuluar Football Leaks, ne portalin francez Mediapart, ku do të paguajë hiq më pak se 400 milionë euro në katër vite.

Sulmuesi 30 vjeçar do të fitojë 50 milionë euro, dyfish më shumë se sa fiton Cristiano Ronaldo.

Football Leaks po ashtu njofton se Neymar ka pagë në vlerë 37 milionë euro.

Messi do t;i marr edhe 15 për qind të drejtave të imazhit, dhe një bonos prej 70 milionë euro për tu mos u larguar nga Barcelona para fundit të kontratës.

Por, nuk mbaron me kaq pas argjentinasi mund të fitojë më shumë.

Messi mund të shtojë rrogën e tij nëse luan 60% të ndeshjeve (1.9 milionë euro më shumë) dhe nëse fiton Ligën e Kampionëve (12 milionë euro më shumë).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP