Qeveria e Kosovës rrit ndihmat sociale

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të rritë për 20% ndihmat për familjet në asistencë sociale.

Vendimi është marrë nga kabineti Haradinaj, ndërsa propozimi ka ardhur nga ministri Reçica.

Mbi 26 mijë familje marrin asistencë sociale në Kosovë. Shuma mujore përcaktohet sipas numrit të anëtarëve të familjes dhe kostos së shportës së ushqimit, përkundër lëvizjes së çmimit të disa artikujve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP