I riu që vuan nga “varshmëria e çuditshme” – hedhja e parave (VIDEO)

”Çdo i trembëdhjeti shqiptarë vuan nga mungesa e bukës, edhe atë për shkak të varshmërisë së çuditshme, gjegjësisht hedhjes së parave nëpër ahengje”. Kështu ka filluar historia e komedianit shqiptar nga Tetova, Faton Islami, shkruan Fol.

Fatoni apo ndryshe ‘Phatooni’, këtë herë ka lansuar një video-humori të zi, duke ironizuar një ves të shqiptarëve, edhe atë hedhjen e parave nëpër ahengje të ndryshme festive, madje jo vetëm thjesht një ves, por duke krijuar varshmëri nga hedhja e parave, ‘o pate o nuk pate’. Shqiptari që karakterizohet me këtë ves, ai madje duhet edhe borxh të kërkojë, sepse hedhjen e parave ai e përdorë çdo çast, edhe në pagesa ditore, madje edhe buk kur blen, e demonstron gëzimin duke hedhur para.

‘Phatooni’ është ndër komedianët e rinj të parë shqiptar, që përveç të qeshurave që përjetojmë duke e shikuar, ai përpiqet edhe të kritikojë një realitet të devijuar shoqëror. Ai bën thirrje që pasi ta shikoni videon, të ndiqni shembullin e kundërt të kësaj ngjarjeje. Ndiqeni videon në vijm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL