Tërmet në Maqedoni

Observatori Sizmologjik i Fakultetit Matematiko-Natyror, njofton se sot në ora 19:07 minuta është regjistruar në tërmet në Shkup, informon Portalb.mk.

“Tërmeti ka pasur epiqendrën 45km në jug-lindje nga Shkupi, në rajonin e Velesit. Tërmeti kishte fuqi prej 2.6 ballë sipas Rihterit”, informojnë nga Observatori Sizmologjik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL