Dimovski dhe Milloshovski nuk kanë marrë ftesë për seancën e Komitetit Qendror të VMRO-së

Një pjesë e funksionarëve partiak të VMRO-DPMNE-së që publikisht e kritikojnë procesin e zgjedhjes së liderit të ri partiak nuk janë ftuar në seancën e Komitetit Qendror të partisë. Siç kumtoi për “Makfaks”, Ilija Dimovski, ata nuk kanë marrë ftesë për seancën e sotme në Komitet ku duhet të zgjidhet Komitet i ri ekzekutiv, njofton Portalb.mk.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në disa raste porositi se motoja e tij është bashkimi dhe se dera mbetet e hapur për çdo qytetarë qëllimmirë dhe bashkëpartiak , si dhe të ketë komunikim të shkëlqyer me disa nënshkrues të letrës së hapur.

Para mbajtjes së kongresit për zgjedhjen e kryetarit të ri të VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski, Antonio Milloshovski, Trajko Veljanovski dhe rreth tridhjetë ish-funksionar dhe funksionar aktual nënshkruan në listën e hapur ku akuzuan përzgjedhjen jodemokratike dhe në një atmosferë jotransparente zgjedhjen e liderit të ri, me favorizimin e një kandidatit të vetëm dhe kërkuan shtyrje të Kongresit për në shkurt, por iniciativa u refuzua.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP