Çmenduria e Realit për Neymarin i kalon limitet, jep Ronaldon + 200 mln euro

Real Madrid dëshiron të bëjë “biznes” me Neymarin. Drejtues të “Los Blancos” po vështrojnë lëvizjet e sulmuesit brazilian dhe në verën e vitit 2019 pritet të bëjë një ofertë joshëse për Paris Saint Germain, shkruan Syri.

E përditshmja spanjolle “MARCA” raporton se besimi i klubit është se operacioni i përgjithshëm mund të kushtojë diku rreth 400 milionë euro. Lojtarët tjerë që përfliten janë edhe Harry Kane, Hazard apo Werner, por askush nuk mund të arrij nivelin e Neymar.

Megjithëse klubi francez nuk dëshiron ta shes njëherë, Real Madrid ka një “xhevahir” që Parisi e kërkon prej kohësh: Cristiano Ronaldon.

Sipas MARCA-s, në marrëveshje mund të përfshihet Cristiano Ronaldo plus 200 milionë euro vetëm për të nënshkruar me Neymarin.

‘Los Blancos” ka marrë mesazhe inkurajuese kohët e fundit, e cila në filloi në Londër në çmimet “Best Award” të FIFA , kur lojtari u ul në afërsi të delegacionit nga Los Blancos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL