Kolonel Metodij Haxhi-Janev emërohet adjutant i presidentit Ivanov

Koloneli Metodij Haxhi-Janev me dekret të presidentit Gjorge Ivnaov është avancuar në gradën gjeneral brigade dhe është emëruar për adjutant i komandatit suprem të forcave të armatosura të Republikës së Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

Ashtu si[ është publikuar në gazetën zyrtare, nga 14 dhjetori i vitit 2017, presidenti, Gjorge Ivanov me dekret nga 4 dhjetori i të njëjtit vit e ka shkarkuar gjeneralin e brigadës Mir[e Gjorgoski nga detyra adjutant i komandantit suprem dhe në vend të tij e ka emëruar Haxhi-Janev, i cili në gusht të vitit 2015 ka qenë atashe ushtarak në Uashington të SHBA-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP