Evertoni konfirmon interesimin për Walcottin

Sam Allardyce ka konfirmuar se Evertoni është i interesuar në transferimin e Theo Walcott nga Arsenali dhe se bisedimet janë duke vazhduar.

28-vjeçari pritet të largohet nga londinezët pasi ka dështuar të gjejë një vend në formacionin e Arsene Wengerit.

Evertoni është duke i prirë garës për shërbimet e anglezit dhe Allardyce ka konfirmuar se kanë bërë kërkesë zyrtare për transferimin e tij.

“Nëse arrijmë ta sigurojmë, do të isha i lumtur. Nëse e sigurojmë do të ishte përforcim shtesë për ne në fazën e sulmit”, ka thënë Allardyce.

“Janë dy-tri arsye [për interesim]: golashënues, i shpejtë, përvojë dhe është i mirë në asistime me harkimet e tij. Nëse është i mundur, do të ishte mirë. Nuk ka asgjë konkrete, por bisedimet po vazhdojnë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP