Pas familjarëve, ndërroi jetë edhe aktorja e njohur

Jessica Falkholt, aktorja e njohur britanike, e cila u bë e famshme pas serialit ‘Home and Away’, pak javë më parë u përfshi nga një aksident tragjik së bashku me prindërit dhe motrën e saj. Për fat të keq, dy prindërit e aktores nuk u rezistuan dot plagëve të marra dhe ndërruan jetë menjëherë pas aksidentit. Tri ditë më pas, ndërroi jetë edhe motra e vogël e aktores, 21-vjeçare, Annabelle, dhe së fundi edhe Jessica nuk ka mundur ta fitojë betejën me vdekjen, shkruan Class.

Jessica Falkholt ndodhej e shtruar në një spital në Sydney, që prej 26 dhjetorit dhe gjatë këtyre javëve mjekët shpresonin në një mrekulli.

Siç shkruan DailyMail, familjarët e aktores 28-vjeçare, duke parë gjendjen e aktores, kanë marrë vendimin këtë të enjte, për t’i hequr aparaturat që e mbanin në jetë.

Falkholt ka luajtur rolin e Hope Morrison në serilin Home And Aëay (2016), një rol që ajo e luajti për 16 episode. Gjithashtu, ka marrë pjesë edhe në filmin Harmony, i cili u realizua disa muaj pasi mbaroi seriali. Falkholt është diplomuar në Institutin Kombëtar të Artit Dramatik, në vitin 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP