“Dua Lipa”, albumi më i mirë debutues 2017 te femrat

12 muajt e fundit kanë rikthyer shumë artistë në krye të skenës muzikore si – Sam Smith, Pink e Drake, por gjithashtu më 2017 pati disa artistë debutues që dhanë vulën e tyre në industrinë e muzikës.

E një debutim të fuqishëm në skenën muzikore botërore pati edhe këngëtarja me prejardhje nga Prishtina, Dua Lipa, transmeton Koha.net.

Albumi i Dua Lipës është shpallur edhe zyrtarisht si më i miri nga albumet debutuese të femrave, duke lënë prapa Zara Larssonin e Sheridan Smithin. Përderisa albumi i Dua Lipës renditet në vendin e pestë në përgjithësi.

Kjo sipas listës së publikuar nga Official Charts, që albumin më të mirë debutues në të gjitha kategoritë e ka zgjedh “Human” nga Rag’n’Bone Man.

I dyti në këtë listë është albumi debutues i Liam Gallagherit “As You Were”.

Top dhjetë albumet debutues për 2017 janë si më poshtë:

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP