Seanca për FENI-n është anuluar për shkak të ankesës kundër vendimit për falimentim

Është anuluar për datën 7 të muajit të ardhshëm, seanca e sotme për rastin e Feni Industri SHA – në falimentim.

Sipas menaxherit të falimentuar të FENI, Mirosllav Anastasievski, seanca është anuluar sepse nuk janë plotësuar dispozitat ligjore për mbajtje të seancës hetuese dhe asamblesë raportuese.

“Shkrimet e lëndës janë para Gjykatës së Apelit në Shkup, pas një ankese kundër Vendimit për hapje të procedurës falimentuese mbi debitorin falimentues”, qëndron në kumtesë.

Procedura falimentuese, thekson, vijon konform procedurës ligjore, Këshilli i kreditorëve është formuar dhe rregullisht mbahen seanca.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP