Zgjidhet formacioni i vitit, dominojnë ‘yjet’ e Realit

Tifozët kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2017.

Real Madrid dominon 11-shen  e UEFA-së me pesë lojtarë: Sergio Ramos, Marcelo, Kroos, Modric dhe Cristiani Ronaldo, transmeton Syri.net.

Juventus ka dy futbollistë, Buffon dhe Chiellini, ndërsa nga një lojtar kanë Chelsea – Eden Hazard, PSG – Dani Alves, Manchester City – De Bruyne dhe Barcelona – Leo Messi.

Lojtari më i votuar në këtë formacion është Sergio Ramos me 73 për qind, i ndjekur nga Marcelo me 70 për qind dhe Leo Messi me 59 për qind.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP