Barcelona konfirmon transferimin e Yerry Mina

Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina.

Blerja e mbrojtësit 23-vjeçar Barçës i ka kushtuar 11.8 milionë euro dhe ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë eurove, transmeton Lajmi.net.

Mina është nisur për në Barcelonë, për testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës me klubin nga Camp Nou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP