Me tankë në supermarket

Një person i paidentifikuar, ka vjedhur automjetin e blinduar nga një shkollë ushtarake ruse në Murmansk dhe ka dalë të bëj xhiro.

Ai ka ecut me tankë nëpër qytet, para se të arrinte në supermarket për të blerë një shishe verë, edhe pse ishte tanimë në gjendje të dehur

Duke ecur me tankun prej 12 tonësh, ai ka marrë hov drejt supermarketit duke dëmtuar kështu pronën private.

Policia ka arritur ta arrestojë atë dhe së shpejti pritet t’i lëshohen akuzat.

Automjeti i blinduar, i njohur në Perëndim si një M-1970, i përket epokës sovjetike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP