Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në perëndim me të reshura të dobëta lokale, në vendet më të larta me borë.

Në disa fushëgropa me paraqitje të mjegullës së dobët, posaçërisht paradite. Temperatura do të lëviz prej katër deri 11 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me temperaturë deri shtatë gradë.

Prej ditës së diel për shkak të uljes së masës më të ftohtë ajrore, të reshura të borës është e mundur të ketë në disa vende më të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP