Ushtria izraelite arreston 11 palestinezë

Ushtarët e Izraelit kanë arrestuar 11 palestinezë në rajone të ndryshme të Bregut Perëndimor, nën pushtim, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga ushtria izraelite thuhet se në operacionet e realizuara mbrëmë në rajone të ndryshme të Bregut Perëndimor janë arrestuar 11 palestinezë me pretendim se “janë përfshirë në akte terroriste”.

Forcat izraelite shpesh realizojnë bastisje në shtëpitë palestineze të Bregut Perëndimor dhe Kudsit Lindor, nën pushtim dhe me pretendime të ndryshme arrestojnë palestinezët.

Në burgjet izraelite ndodhen rreth 7 mijë palestinezë, 300 prej tyre fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP