Zbulohet identiteti i personit që u gjet në pusetë në Sopishte

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka zbuluar identitetin e personit, trupi i të cilit u gjet i pajetë në pusetë në afërsi të fshatit Sopishte.

Siç njoftojnë nga MPB, lidhur me ngjarjen e publikuar më 7 nëntor të vitit të kaluar, për gjetjen e një trupi të pajetë në një pusetë në Qyteti i Diellit (Sonçev Grad), pas hetimeve dhe autopsisë, është konstatuar se bëhet fjalë për personin Z.P (58) nga Shkupi, i cili më herët u shpall i humbur

Trupi ishte gjetur gjatë kryerjes së punëve ndërtimore në lokacionin Qyteti i Diellit (Sonçev Grad) në fshatin Sopishte.

Sipas ekzaminimeve të bëra, u konstatua se trupi i gjetur nuk ka shenja dhune.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP