Tërmet i magnitudës 7.6 në Amerikën Qendrore

Tërmet

Tërmet

Shërbimi Gjeologjik Amerikan raporton që një tërmet i shkallës 7.6 të Riterit ka goditur veriun e Hondurasit në Detin e Karaibeve.

Ky tërmet shkaktoi paralajmërim për cunami në zonë, sipas Qendrës së Paralajmërimeve për Cunami në Paqësor.

Reuters raporton që një këshillë për cunami është në fuqi për Porto Riko dhe Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara.

Tërmeti është përqendruar rreth 125.4 milje në veri / verilindje në brigjet e Barra Patuçës, Honduras. Asnjë raport i menjëhershëm i dëmeve nuk është raportuar menjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP