Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët, nëpër lugina me mjegull. Në jug kryesisht në male me kushte për reshje të dobëta lokale të shiut.

Temperatura do të lëvizë prej gjashtë deri në 11 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësia.

Temperatura do të arrijë deri në shtatë gradë.

Nga e enjtja pasdite pason periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, në male të borës. Më shumë reshje priten të shtunën dhe të hënën, kur për shkak të uljes të masës më të ftohtë të ajrit, reshje të borës ka mundësi të ketë edhe në disa vende më të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP