Tanja Çaçarova-Ilievska në vendin e Rashkovskit në “Telekom”

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot e zëvendësoi sekretarin e përgjithshëm Dragi Rashkovski, nga pozita përfaqësues i Qeverisë në Kuvendin aksionar të Telekomit dhe në atë pozitë e emëroi Tanja Çaçarova-Ilievska, këshilltare për drejtësi në zyrën e kryetarit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë.

Siç kumtuan nga pres-shërbimi qeveritar, në seancën e sotme ministrat sollën edhe disa zgjidhje kardovike dhe kanë emëruar disa drejtorë të rinj të inspektoratëve shtetërorë.

Për drejtor të Inspektoratit shtetëror për pylltari dhe gjueti, Qeveria e emëroi Ejup Jahjan, për drejtor të Inspektoratit shtetëror për vetadministrim lokal, Sead Sadukovski dhe për drejtor të Inspektoratit shtetëror të tregut, Stojko Paunovski.

Për përfaqësuesi në Këshillin e Institutit për letërsi maqedonase, Qeveria i emëroi Dimka Miteva, Lubica Stankovska dhe Vlladimir Martinovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP