Si të parandaloni që ftohja të mos ju kaloj në sistemin e frymëmarrjes

Disa persona thjeshte janë të prirur që ftohjet e thjeshta t’ju kalojnë edhe në gjoks, në sistemin e epërm të frymëmarrjes.

Nuk është se mund të behet diçka që të parandalohet kjo, megjithatë janë disa gjëra që mund të ndihmojnë.

Pastrimi i hundeve vazhdimisht është një nga gjërat që mund të bëni, e që ndihmon në minimizimin e gjasave që ftohja të kaloj në traktin e epërm të frymëmarrjes.

Veç kësaj është e rëndësishme që të rrini vazhdimisht të hidratuar, gjë që lehtëson lodhjen dhe mbingarkesën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP