Këta janë fituesit e “Golden Globe 2018”

Bëhet fjalë për “Golden Globe Awards”, e cila vlerëson punën e aktorëve që kanë luajtur në filma dhe seriale, shkruan lajmi.net.

Në këtë ceremoni, që ishte e 75-a me radhë, fituesit kryesor ishin aktoret Nicole Kidman dhe Laura Dern.

Më poshtë është lista e plotë me fituesit e “Golden Globe Awards 2018”:

Aktorja më e mirë në seri të kufizuara ose film televiziv

 Nicole Kidman, (Big Little Lies)

Aktori më i mirë për rolin dytësor në një film (dramë)

Sam Rockwell, (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Aktorja më e mirë në seri televizive (mjuzikël/komedi)

Rachel Brosnahan, (The Marvelous Mrs. Maisel)

Aktorja më e mirë në seri televizive (dramë)

Elisabeth Moss, (The Handmaid’s Tale)

Aktori më i mirë në seri televizive (dramë)

Sterling K. Brown, (This Is Us)

Seriali më i mirë televiziv (dramë)

The Handmaid’s Tale

Aktori më i mirë në një rol dytësor në serial, seri të kufizuara ose film televiziv

Alexander Skarsgard, (Big Little Lies)

Muzika më e mirë origjinale në film

Alexandre Desplat, (The Shape of Water)

Kënga më e mirë origjinale në film

This Is Me, (The Greatest Showman)

Aktori më i mirë (komedi/mjuzikël)

James Franco, (The Disaster Artist)

Aktorja më e mirë në një rol dytësor në serial, seri të kufizuara dhe film televiziv

Laura Dern, (Big Little Lies)

Filmi më i mirë i animuar

Coco

Aktorja më e mirë në film (dramë)

Allison Janney, I, Tonya

Skenari më i mirë i filmit

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Filmi i huaj më i mirë

In the Fade

Aktori më i mirë në mini-seri ose film televiziv

Ewan McGregor, (Fargo)

Seriali më i mirë televiziv (komedi)

The Marvelous Mrs. Maisel

Aktori më i mirë në një serial televiziv (mjuzikël/komedi)

Aziz Ansari, (Master of None)

Regjisori më i mirë 

Guillermo del Toro, (The Shape of Water)

Mini-seriali ose filmi televiziv më i mirë

Big Little Lies

Aktorja më e mirë në një film (komedi/mjuzikël)

Saoirse Ronan, (Lady Bird)

Filmi më i mirë (komedi/mjuzikël)

Lady Bird

Aktori më i mirë (dramë)

Gary Oldman, (Darkest Hour)

Aktorja më e mirë (dramë)

Frances McDormand, (Three Billboards Outside Ebbing), Missouri

Filmi më i mirë (dramë)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Kujtojmë që kjo ngjarje tashmë është bërë e përvjetshme dhe më së miri vlerëson punën e aktorëve dhe në përgjithësi kinematografisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP