Nga Ujëvarat e Niagarës rrjedh akull

Edhe Ujëvarat e Niagarës janë ndikuar nga moti i ftohtë që ka qenë i efektshëm në dy javët e fundit në Kanada, ku një pjesë e madhe e ujëvarave janë ngrirë, ndërsa në lum rrjedhin copa akulli, raporton Anadolu Agency (AA).

Ashtu si çdo vit edhe këtë vit një pjesë e madhe e Ujëvarave të Niagarës kanë ngrirë.

Turistët e zgjedhin pjesën e Kanadasë ku mund t’i shikojnë drutë dhe shkëmbinjtë të cilët kanë ngrirë në një nga ujëvarat më të madhe, ajo e Horseshoe (Potkua).

Ujëvarat e Niagarës të cilat gjenden mes Kanadasë dhe SHBA-ve, nga moti që me ditë është minus 30 gradë para rreth dy javëve ka filluar të ngrijë shtratin e lumit.

Sipërfaqja e Lumit të Niagarës e cila çon ujë deri tek ujëvara është mbuluar me akull, ndërsa shtrati i ujëvarës nuk duket nga akujt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP