Deaktivizohet faqja në FB që keqpërdori emrin e Majlinda Kelmendit (FOTO)

Faqja në Facebook që keqpërdori emrin e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, është deaktivizuar pak minuta pas raportimit se do të ushtrohet padi ndaj keqpërdoruesve, transmeton Koha.net.

Faqja me emrin e Majlinda Kelmendit me një postim që njoftonte për një duel me një xhudiste serbe, kishte marrë më shumë se 1 mijë shpërndarje dhe komente. Ky postim që u pëlqye dhe u komentua nga figura të ndryshme publike, i ka ndihmuar faqes që për dy orë të rritet për 3 mijë pëlqime.

Trajneri Driton Kuka në një prononcim për portalin Koha.net ka konfirmuar se do të ushtrohet padi ndaj personave që kanë menaxhuar faqen dhe se për këtë ka angazhuar avokatin Arianit Koci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP