Apel deri te zv/ministri Agim Nuhiu

Përparim Istrefi

Përparim Istrefi

Ministria e Punëve të Brendshme ka shpallur konkurs për licencimin e një subjekti i cili do të organizoj provimet për shofer për 5 vjetët e ardhshme ne rajonin e OHRIT, i cili përfshin qytetet: Ohër, Kërçovë, Dibër dhe Strugë. Ligji i komunikacionit, është përgatitur me ,,mjeshtri,, shumë të madhe dhe fatkeqësisht me këtë ligj asnjë subjekt shqiptar nuk i plotëson kushtet për të marrë pjesë në këtë konkurs ,kështu që edhe 5 vitet e ardhshme në këtë rajon, kandidatët për shofer do të ballafaqohen me probleme të përdorimit të gjuhës, opstrukcioneve nga ana e komisionarëve, procese burokratike nga aspekti i kompletimit të dokumenteve etj.

Duke marrë parasysh situatën e krijuar, apeloj tek të gjitha subjektet kompetente, sidomos tek partia shqiptare ne pushtet, në veçanti zv. ministri i Punëve të Brendshme z. Agim Nuhiu, në mënyrë urgjente të ndërmarr masa të lejuara me ligj, që në këtë proces të inkuadrohen edhe kuadro shqiptar si faktor kryesor për mbarëvajtjen e këtyre proceseve demokratike. Nëse lejohet që për 5 vitet e ardhshme shqiptarët të anashkalohen nga ky proces, atëherë pasojat do të jenë të pariparueshme. Me respekt:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP