“Vale e re kulturore” me 82 projekte në pesë muaj

Tetëdhjetë e dy projekte ishin pjesë nga “Vala e re kulturore” në dy afate konkursi në vitin 2017 dhe kishin përmbajtje cilësore, estetike të profilizuar si dhe përmbajtje me vlerë të qëndrueshme, njoftoi Ministria e Kulturës me mbështetjen e së cilës u realizua manifestimi.

“Në të dy shpalljet publike të konkursit kishte interesim të madh dhe arritën 348 aplikime, ndërsa për projektet e zgjedhura u siguruan 10-të milionë e 600 mijë denarë”, thekson Ministra.

“Valë e re kulturore” u realizua nga fundi i korrikut deri në dhjetor të vitit 2017 me qëllim që kultura të decentralizohet dhe demetropolizohet, që përputhet me moton e Ministrisë: kulturë deri te të gjithë, kulturë për të gjithë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP